Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Vyšehradští jezdci /

Dějištěm próz Stanislava Berana jsou pražské kulisy, které jsou však tentokrát lokalizovány především nuselskou čtvrtí a územím pod vyšehradskou skálou. Tady v době nacistické okupace prchá z jednoho činžáku společně se štábním kapitánem Morávkem telegrafista František, spolupracovník legendární odb...

Celý popis

Hlavní autor: Beran, Stanislav, 1977-
Médium: Elektronická kniha
Jazyk: Česky
Vydáno: Brno : Host, 2016
Vydání: První vydání
Témata:
Štítky: Přidat štítek
Žádné štítky neexistují, buďte první, kdo přidá svůj vlastní štítek!
Shrnutí: Dějištěm próz Stanislava Berana jsou pražské kulisy, které jsou však tentokrát lokalizovány především nuselskou čtvrtí a územím pod vyšehradskou skálou. Tady v době nacistické okupace prchá z jednoho činžáku společně se štábním kapitánem Morávkem telegrafista František, spolupracovník legendární odbojové skupiny Tři králové. O mnoho let později se Františkova přítelkyně Jaruška ocitne v obyčejném domově důchodců, v němž je zaměstnán i začínající básník Václav, snažící se uplatnit na produkcích veřejných čtení v literární kavárně. Svými texty chce zároveň zaujmout barmanku Verunku, což se mu příliš nedaří. Václavova touha zůstává tedy pouze v platonické rovině a proto se často značně neuspokojený a roztrpčený vrací do zaměstnání, v němž se potkává také s paní Šulcovou, další svéraznou obyvatelkou zmíněného sociálního zařízení. Netuší, že tato nenápadná žena je matkou jednoho z členů svého času proslulého gangu Královských vyšehradských jezdců... Beranův triptych je psychologickou sondou, nahlížející do složité mozaiky lidských osudů, protínajících se v komplikovaných a jen těžko předvídatelných souvislostech.
Český autor střední generace se ve svém románu ve tvaru prozaického triptychu ve třech časově odlišných dějových paralelách dotýká především otázek lidské svobody a životních hodnot.
Fyzický popis: 186 stran ; 21 cm
ISBN: 978-80-7491-797-4